Eelseadistatav Switch – XES-2T6

XES-2T6 on kuus pluss kahe pordiga Gigabit Ethernet switch , mille kaks porti on kasutusel TRUNK* reziimis (aggregated redundant trunk link). , mis tagab kiire ja kindla ühenduse.

Ülejäänud kuus porti on ühekaupa lisatavad üksteisest täiesti sõltumatutesse virtuaalvõrgu gruppidesse (IEEE 802.1Q VLAN). Tänu graafilisele OLED displeile, pöörlevale valitsale ja iga konfigureeritava pordi juures olevale nupule on switchi lihtne häälestada ja konfigureerimine saab tehtud peaaegu hetkega.

Grupeerimisvõimalus ja kahekaabliline kiire link, mis jääb tööle ka ühe kaabli rikke korral, teevad kahest XES-2T6’st koosneva süsteemi ideaalseks lahenduseks lava ja heli-/valgus-/videopuldi vahele

Layer 2 switchina ei ole XES-2T6 põhimõtteliselt teadlik, milline seade või programm andmeid edastab või vastu võtab ning seetõttu töötab see hästi kõigi TCP/IP kihil opereerivate ning paljude Ethernetil baseeruvate protokollidega. Lisaks on võetud tarvitusele mitmeid erimeetmeid, et kindlustada XES-2T6 laitmatu töö Art-Net’i, sACN’i ja Dantega. Art-Net’i tehniline kirjeldus näiteks ütleb, et kontroller võib edastada andmeid ka vaid iga paari sekundi tagant, kui värskendus on saadaval. Tavaline switch võib nii pikkade pauside peale minna unerežiimi, kuid mitte XES-2T6, see püsib alati valmis, et edastada andmeid ilma ühegi viivituseta.

TCP/IP’l  ja Ethernetil baseeruvate protokollide järjest laiema leviku tõttu on võrgu ja võrguseadmete korralik töö omandanud paljude show’de jaoks kriitilise tähtsuse. Näiteks lavavalgustuses läbivad juhtseadmest pärinevad andmed tihti vähemalt ühte switchi, enne kui jõuavad valgust näitavasse seadmesse. Seetõttu on ülioluline, et iga show või esituspaiga võrk oleks professionaalselt planeeritud, ehitatud ja konfigureeritud. Selleks, et veelgi vähendada võrgukatkestuste võimalikkust, on XES-2T6 ‘l sisse ehitatud kaks eraldi toiteplokki, mille saab ühendada erinevatesse toiteahelatesse, näiteks eraldi faasidele.

*Trunk modeselleks, et mode access režiimis saaks kasutada sama VLANi nii,  et see ulatub üle mitme switchi peab olema VLAN siltidega frame’idel
võimalus liikuda switchide vahel nii, et need märgid säilivad.
Kui näiteks ühte VLANi peab kuuluma porte ühe ja teise switchi küljest,
siis piisab need kaks switchi ühendada omavahel kokku tavalise võrgukaabliga
ning seadista vastavad pordid mode trunk’is, mis tähendab, et selliste portide
läbimisel ethernet frame’idelt VLAN silte ei eemaldata.
Seadistades switchi pordi mode trunk režiimi tuleb öelda,
milliste VLAN ID’dega ethernet frame’id pordist läbi saavad.
(Allikas: https://kuutorvaja.eenet.ee/wiki/VLAN_kasutamine )

 

KASUTUSJUHEND